předchozí další 

VHF Contest 2014, Dlouhé Stráně


Proběhl 6. a 7. září. V počtu čtyři operátoři, se dvěma auty a přívěsem jsme se závodu zúčastnili z nadmořské výšky 1350m, z Dlouhých Strání v Jeseníkách.
Přípravám na Den rekordů
jsme tentokrát nevěnovali žádnou výjimečnou pozornost. Pro jednopásmový závod, navíc na dvoumetru, který během celého Polního dne fungoval na jedničku s hvězdičkou, zpravidla postačuje překontrolovat kompletnost a úplnost vybavení, zběžně odzkoušet techniku, připravit výpočetní techniku a hlavně vybrat jídelníček a složení mužstva. Tentokrát vyhrálo rizoto s kuřecím (od Vlastičky) a z mužstva Ika OK2PMJ, Mirek OK2ZM, předseda OK2VWN a Jaromír OK2BFO. Odjezd naplánován na osmou ranní, tedy s dostatečnou rezervou pro pohodlný výjezd na kótu a stavbu nenáročného stanoviště. Zkušeným vlkům trvala stavba něco málo přes dvě hodiny, což je ve čtyřech slušný cvrkot, zkrátka všichni už vědí, co a kde. Pracoviště bylo plně funkční s takovým předstihem, až mě to zmátlo a málem jsem zahájil závod nikoliv ve 1400 UTC, ale ve 1400 SELČ :) Jakmile byla technika kompletně v provozu, dostalo se i na vytouženou hrstku (misku) rýže :) a Mirek připravil to, co jsme už dlouho neměli, rozpis služeb u MIKE/KEY.

Zahájení závodu
standardní, pravda oproti loňskému rekordnímu závodu jsme trochu zaostávali, ale to bychom srovnávali nesrovnatelné. Později se bohužel ukazuje, že celá přijímací cesta je poněkud tupější než obvykle a podezření padá na TCVR, buď vstupní tranzistor nebo relé nejsou úplně v nejlepší kondici. Jakmile jsou udělána QSO s těmi nejsilnějšími a blízkými stanicemi, začíná to být trochu trápení, slabší stanice lovíme opravdu s obtížemi, natahujeme uši, jak jen se dá. Na telegrafu si kluci tolik nestěžují. Přes všechny technické obtíže se díky dočasnému zlepšení podmínek podaří udělat pěkné DXy - 2x Finsko kolem 1200 km a 1x Švédsko také nad 1000 km. Potěší aktivita na severovýchodě, LY, Kaliningrad, EU, i na východě (Ukrajina). Na západě pak 2x Francie. Na samotném závěru závodu se podaří doplnit počet 9A stanic, které jsme během minulých hodin slyšeli opravdu jen stěží. Registrujeme rušení od jedné OL stanice, jiná OL stanice má již tradičně velmi nepříjemnou modulaci, jsme rádi, že nás dělí mnoho desítek kilometrů vzdušnou čarou.

Celkově
dotahujeme skóre nad hranici 175000 bodů a přes 530 QSO. Tentokrát nám určitě pomohlo pravidelné a výrazně častější střídání operátorů. U kormidla tak byl mnohem častěji než dříve odpočinutý a bdělejší operátor. Snad se to pozitivně projeví i na naší chybovosti. Pro úplnost, technika :
144 MHz - R2CW + budič + PA 2x GI7BT - 600W , ANT 2x 10el DK7ZB + LNA HA8ET
Sbalení stanoviště trvalo zruba stejně dlouho jako jeho stavba. Fotka na závěr a hurá domů.

Děkujeme za všechna spojení a těšíme se na další QSO již za měsíc, opět z JO80NB.


Mapa QSOJaromír
10.9.2014