Elektrotechnický kroužek


Elektrotechnika je pro nás základ a mladým zájemcům ji přibližujeme od počátků radioklubu. V současné době vedeme elektrotechnický kroužek Střediska volného času Fokus, ten má již 27-mi letou tradici.

2023/2024

Počet zájemců každoročně přesahuje dvacítku, v posledních dvou letech dokonce čtyřicítku. Kroužek letos probíhá ve 3 termínech - pondělky, úterky a středy, začátek v 16 hod. Vedoucím je již mnoho let předseda radioklubu Jirka. Kroužky probíhají v učebně radiotechniky. Kapacita učebny je asi 13 žáků, k dispozici je dobře vybavené měřicí pracoviště, stoly pro mechanickou práci včetně nářadí a nástrojů, pro každé dítě sada základního nářadí a mikropájka.

V kroužcích máme děti od 9-ti do 18-ti let, pro vedoucího to znamená velice široký záběr v průběhu kroužku i v jeho přípravě. Cílem je probudit u dětí zájem o elektroniku ten pak rozvíjet ve znalosti i dovednosti. A rozhodně se to daří. Pravidelně na jaře pořádáme okresní nebo krajské kolo soutěže v elektrotechnice a téměř každý rok se některý z našich juniorů probojuje až do republikového kola, medaile nejsou výjimkou.