předchozí další 

Mistrovská soutěž ROB, Horní Bříza


Karlos, a stejně tak já, jsme letos poprvé vyjeli na liškový závod. Byl to Pohár přátelství, konaný 3.-4. října v Horní Bříze. Ve stejném termínu bohužel běžel UHF contest, takže víc nás z radioklubu jet nemohlo.Závod pořádal Fox klub Praha v hezkém prostoru severně od Plzně. Lehce zvlněný terén, s nejvyšším bodem 504 m.n.m, čistý a krásně průběžný les, měkké podloží, prostě radost běžet. Pořadatel volil variantu dvou pásem v jeden den, všechno pomalé kontroly, z toho dvě byly pro obě pásma společné. Viditelnost kontrol nadstandardní (měřítko závodníka z liškového pravěku).
----------
V pátek odjezd v 16:40, autem přes HK, jeli jsme přesně 5 hodin. Po příjezdu jedno zpestření s ubytováním, přes objednávku postelí na nás zbyla jen podlaha v klubovně. Ale v pohodě, přijeli jsme vybaveni karimatkou a spacákem, a bude to levnější :).
----------
V sobotu, oba v kategorii M40, jsme běželi pásmo 3.5 MHz. Karlos mě porazil o 3 minuty, byl pátý, já šestý. Časy to nebyly tak špatné, ale umístění průměrné, zkrátka se projevil nedostatek technického i fyzického tréninku.
----------
V neděli dvoumetr. Ty tři minuty jsem Karlosovi zase vrátil :), já pátý a Karlos šestý. Ale pyšní jsme nebyli ani jeden. Míra Vosma nám to nandal oběma :). Holt, trošku jsme zapomněli, že je to bývalý reprezentant!

Můj postup v neděli: kontroly č.2 a 4 - slušný postup, č.5 přeběhnutá - ztráta 5 min, č.3 nepřesný směr a nedoběhnutá - ztráta 5 min. Trasa z GPS, 8.6 km, 69 min.
----------
S Karlosem jsme se shodli: velice pozitivní dojem z obou závodů - příjemný terén, bezchybně postavený závod. Co nás potrápilo (kromě té slabé fyzičky) byla naše chabá úroveň práce s mapou. Ale samozřejmě jsme oba běželi naplno a užili se všech stránek závodu. A je fajn dlouhé době potkat staré liškařské spolubojovníky. Trofej jsme nepřivezli, ale vizi (staronovou) ano : na jaře uspořádáme jednodenní oblastní na náklady zminimalizovaný ROBkový závod.


Ika Mika
6.10.2014