předchozí další 

Telegrafní A1 závod z Dlouhých Strání


Tak nám to vyšlo! Pro listopadový A1 Contest jsou Dlouhé Stráně většinou nedostupné kvůli sněhové nadílce, která bývá v Jeseníkách v tuto dobu vydatná. Letos nám ale počasí na D.S. vyjet dovolilo (ikdyž tak úplně beze sněhu to nebylo), a to jsme velice rádi, protože výsledek stál za to.Sestava pouze trojčlenná, ale dostatečná, dva operátoři Mirek OK2ZM a Ika OK2PMJ, technické a týlové zabezpečení Jirka OK2VWN, jinak zdatný operátor, jen ten telegraf prostě nemá rád.
---------------
Po celou dobu závodu, byl vrchol naší kóty v mlze, naštěstí nepršelo, jen ze všeho kapala voda. Trochu nás potrápilo ochlazení, jakmile klesla teplota pod bod mrazu, na anténě se začala vytvářet námraza. Přesto, že nebyla až tak velká, a soudržnost antény neohrozila, rozhodně zhoršila PSW, až na 1:2, se kterým jsme se museli smířit po celou druhou půlku závodu.
---------------
Mnoho radosti nám neudělala ani nově natankovaná propan-butanová bomba. Nevěřil bych, že není plyn jako plyn. Pokud jsme bombu nenahřáli nad koncovým stupněm, tak zkrátka nehořela a nehořela. Příště se asi poptáme po zimní směsi :-).
---------------
A to hlavní - výsledky. Ty byly více než uspokojivé, 323 QSO, nejdelší G7RAU 1304 km!, několik nových nebo pro nás vzácných prefixů jako F6, PC nebo ON. Dobré podmínky byly téměř po celou dobu závodu, takže výsledné skóre je asi 106.000 bodů, rozhodně náš rekord na A1.


Ika Mika
3.11.2007