předchozí další 

Podzimní mikrovlny 2007


Letošní UHF contest proběhl na Svinci JN89XN , tedy vlastně „doma“. Bohužel na průběhu závodu se podepsala celková zaneprázdněnost většiny operátorů našeho klubu. Ve finále jsem celý závod jel prakticky sám , až na pomoc Mirka OK2ZM, který dorazil v sobotu večer a ještě v noci se vracel domů. Tento stav se samozřejmě projevil na celkovém výsledku.Také naše technika zůstala od polního dne ve stejném stavu, takže žádné zázraky se očekávat nedaly. Na pásmu 70cm jsme použili TR851 a PA GI7BT , který ale dával pouze 50-100W (podle teploty a nálady ?) a antény 2xDK7ZB 19el. s předzesilovačem s ATF4.... . Antény jsou polotovar a PSV vůbec není ideální. Prostě ještě hromada práce , kterou musí někdo udělat , aby to pořádně chodilo.
----------------------
Na 23cm máme transvertor DB6NT + PA 100W , ale stažený na minimum cca 10W (z důvodu možného rušení ostatních, zatím jsem neměl čas nechat to změřit a proto raději jedeme "QRP"). Anténa 55el Yagi. Také jsem pro porovnání odolnosti transvertoru vzal na kopec TS790E (TNX OK2BFO) , 790ka se jevila jako odolnější , ale síla signálu od nejbližších sousedů dokáže vyprodukovat i v tomto tcvr dostatečné množství "falešných signálů". Takže jsme si ověřili, že transvertor DB6NT je jen o trochu horší než TS790.
13cm je zatím jen symbolický 1W z transvertoru DB6NT + Wifi parabolka cca 40cm průměr.
----------------------
Tolik technika . Samotný průběh závodu byl docela poklidný. Po zjištění , kolik operátorů se nakonec opravdu zúčastní, jsem zvolil tempo skoro relaxační. Sám dvojče na stožár nedostanu (tedy zatím, až uděláme nový žebřík s plošinou na magirus, tak to taky půjde)takže antény pomohli postavit Pavel , Petr (PPC) a Honza. Kteří mne v zápětí opustili a spěchali za dalšími povinnostmi. Pozapojoval jsem techniku a začal dělat první spojení na 70 cm se zpožděním cca 2 hodiny. Šlo to přiměřeně naší výbavě a QTH . Večer dorazil Mirek OK2ZM a já si na pár hodin odpočinul. V noci , po Mirkově odchodu jsem pokračoval v závodění, ale nad ránem to bylo docela mrtvé, takže jsem mohl ještě nějakou hodinku relaxovat. Neděle proběhla ve znamení pozvolného sbírání DL stanic. Odpoledne se objevil Pavel a Honza aby pomohli sbalit techniku. Alespoň jsme tentokrát nezmokli.
----------------------
Celkové výsledky : 70cm - 120QSO - 28260 bodů, 23cm - 20QSO -1872 bodů, 13cm - 6QSO - 210 bodů. Na 70ti centimetrech jsme si , oproti roku 2006 bodově polepšili, což považuji za největší úspěch tohoto závodu.Tedy s přihlédnutím k nasazené technice a počtu operátorů. Na vyšších pásmech jen pár spojení pro účast. Snad se nám příští rok podaří odjet tento závod v početnější sestavě.


Jirka OK2VWN
7.10.2007