předchozí další 

Polní den na 2007 Svinci


Sice se nám nepovedlo dokončit dlouho očekávaný nový anténní systém (ani se nedívejte do historie, jak dlouho už si jej slibujeme nadělit), ale protože nade vše ctíme "olympijskou myšlenku" vyrazili jsme. Myšlenka, olympijská, byla naplněna, a celou soutěžně-společenskou akci považujeme za úspěšnou.Na Svinec (naše VKV základna) jsme vyjeli již v pátek. Musím říci, že pro letní závody za pěkného počasí je to dobrá varianta. Měli bychom ji zavést jako standard. Je to už hodně dávno, co jsme naposledy jeli na 3 dny. Byl po dlouhé době dostatek času na postavení techniky, nutné práce kolem bunkru a hlavně na společensko-kulturní část akce.
-------------------
Pásmo 70 cm jsme odjeli s novým, Jirkovým, jeho vlastním 19-ti elementovým dvojčetem, 2m s novou 12 el. ANT, ke které rovněž přibude dvojče, takže prozatím na 2m bylo nutno snížit výkon na 400W. Jinak v technickém vybavení žádné změny. Závodní výsledky dodám.
-------------------
Ikdyž největší zásluhy má nepochybně náš předseda Jirka G. za tu ne vždy neviditelnou dřinu při přípravě závodu i techniky, za perly celého našeho klání považuju Láďův gulášek a Mirkův závodní výkon na 144 MHz. Harleymanovi Pavlovi díky za revizi elektřiny v bunkru, konečně jsme po dlouhé době měli stabilní síť.


Ika Mika
7.7.2007