předchozí další 

MČR v ROB, Svratka, 12.-13. června 2021

Po roční přestávce jsme si zaběhli lišku na soutěži MČR + NŽ ve Svratce. Děkuji předsedovi Jirkovi, že ohlídal termín, stihli jsme přihlášky na poslední chvíli. Náš tým - Karlos, Šperla, předseda Jirka, Ika, všichni v (pořád ještě trochu elitní) kategorii M40, s 5-ti kontrolami v každém závodě a solidní délkou tratě.


Centrum soutěže: rekreační středisko Naděje, Svratouch, Vysočina.

Organizace soutěže podléhala aktuálním omezením – minimum shlukování, jediná noc ubytování a bez společného stravování, trénink vynechán, přesuny na start i cíl individuálně pěšky, nebyl odvoz věcí ze startu na cíl.  Ale závodníci si poradili s každou situací tak nějak po lidsku, a myslím v plné spokojenosti. Oba závody se vešly do 26-ti hodin – od soboty 12:00 do neděle 14:00.

Sobota, klasika 80m, „popříjezdové“ centrum závodu zvoleno přímo u mapy pro první závod, odpadl tak jeden hromadný přesun závodníků. Na start pěšky 1 km, individuálně, i s přijímačem. Mapa 1:15000, v naší kategorii 3  pomalé a 2 rychlé kontroly, čas vítěze 58 minut. Naše časy trochu delší, ale dobré, naběhali jsme přes 8 kilometrů, Šperla skoro 12 km. Lesy slušně průběžné, pokud byl podrost, tak borůvčí.

Večer jsme, po dlouhé době a o to důkladněji, podebatovali se starými známými. Nechyběli Míra s Konrádem, Jitka, Mojma a na dálku dokonce Jirka Janků. Spali jsme ve vlastním – v karavanu a 2 stanech.

Neděle, krátká trať 2m, jiný prostor, mapa 1:10000, na start zase 1 km pěšky. Byla to trochu delší krátká, čas vítěze 57 minut. Terén byl zvlněný a kontroly se často schovávaly za nejedním hrbem, navíc bylo po dešti, takže zaměřitelnost byla špatná. Kdo přemýšlel a věnoval jednu relaci na zaměření z blízkého kopečku, nelitoval. Nejlepší z našich Karlos 81 minut.

Výsledky sobota 80m  •  Výsledky neděle 2m

GPS trasy 80m Karlos, Jirka  •  GPS trasy 2m Karlos, Jirka

 

Ika Mika
14.6.2021