předchozí další 

1. subregionální VKV závod 2017, Svinec


Naše QTH během březnového subregionálu bývá určeno počasím. A pak také mírou ochoty vzdát se pohodlí. S postupujícím rozšiřováním subtropického pásu do našich končin nabývá na významu ten druhý faktor. Letos tedy opět Svinec JN89XN, s redukovaným počtem antén, neboť předpověď počasí hlásila silné větry. A také s redukovaným počtem pracovišť, neboť provozuschopných závodníků máme stále méně.

Odjezd z radioklubu s tradičním minutovým zpožděním, jednodušší a rychlejší stavba pracovišť, velké výkony jsme nechali pod kopcem. Jirka OK2VWN statečně a úspěšně zvládal mikrovlny, Jaromír OK2BFO přidal trošku do mlýna na 2m a 70cm. Technika šlapala bez závad a zcela spolehlivě, pochválit musíme Petra OK2PPC za LTE internet, stabilní a nonstop. Domluva QSO přes KST chat tak byla velmi snadná.

O zpestření se nám postarala rodina místních televizních nadšenců, kteří investovali nemalé peníze do své nemalé TV, ale zapomněli na alespoň drobnou investici do svého skromného anténního systému. Našich pár desítek wattů z 2m a 70cm  jim proto modulovalo úžasné barvy jejich modly. I místní strážníci byli povoláni, aby zjednali nápravu, ale jak se posléze ukázalo, lepší a účinnější by bylo, kdyby občané zavolali anténního technika a nechali si antény opravit.Vyzdvihnout je potřeba Jirkův skutečně obdivuhodný výkon na 47 GHz a i na ostatních MW pásmech. Na nižších pásmech to jde i s pár desítkami wattů a trochou trpělivosti, důkazem jsou QSO s QRB nad 750 km. Děkujeme všem, kteří s námi udělali spojení, a také všem, kteří s výpravou na kopec pomohli i dobrou baštu nachystali. Těšíme se na další veselé zážitky z kopců!


Ika Mika a kol.
9.3.2017