předchozí další 

VHF contest - Den rekordů 2016


Den rekordů jsme podle plánu odjeli z našeho domovského QTH Svinec 546 m asl v lokátoru JN89XN.

Jako již tradičně byla účast operátorů ovlivněna probíhajícími městskými slavnostmi v Novém Jičíně.  Takže na kopci se mimo mne střídali operátoři po etapách, aby stihli i jiné aktivity (koncerty a pod.). Původně jsem si domluvil protistanici na předzávodní testování nové FT991. Chtěl jsem na pásmu bez stanic otestovat jak moc to rádio bude šumět při našem výkonu cca 600W. Bohužel s Jarkem BFO jsme nedokázali odjet z NJ v dostatečném předstihu, takže předzávodní testování jsme nestihli. Místo FT991 jsme v závodě použili klasickou R2CW.  Aby to bylo ještě veselejší, tak hlavní stožárový a kotevní technik Jirka PMJ těsně před závodem onemocněl. Na naložení techniky jsem zůstal já a Jarek. Nečekaně se ozval i Petr PPC, takže jsme nakonec byli na nakládání tři.

Moje myšlenka vzít na kopec celou bednu kotvícího příslušenství s tím, že použijeme co bude potřeba nějak zapadla. Materiál jsme přebrali a až na kopci jsme zjistili, že kotvící ložiska zůstala doma v radioklubu. Cesta ze Svince do klubu a zpět nás taky zdržela. Nicméně začátek závodu jsme stihli. Bohužel protože problémy obvykle přicházejí ve vlnách, po začátku závodu jsme zjistili, že nám nefunguje předzesilovač. Závodění bez předzesilovače by z QTH v 546 m asl bylo trápení. Naštěstí jsme v bedně se závodním příslušenstvím ( rozuměj binec jako různé kabely a pod.) našli starý předzesilovač s MGF1302. Následovala výměna předzesilovače na stožáru. Naštěstí na Svinci je dostatek prostoru pro takové cvičení. Pokud by se to stalo na Dlouhých stráních, tak tam bychom dvanáctimetrový stožár bez demontáže ostatních stožárů nedokázali položit na zem.

Po výměně už bylo závodění veselejší a Jarek BFO předával v podvečer pracoviště Mirkovi ZM s počtem spojení přes stovku a vyrazil za kultůrou. Mirek vydržel bojovat až do půlnoci a potom také vyrazil k domovu. Na kopci jsem osiřel a vrhl se boje. Pracoviště jsem převzal s číslem spojení 170. Vydržel jsem pracovat do půl čtvrté ráno. Stanic ubývalo a s číslem spojení 200 jsem šel spát.  O půl páté mne probudil Jarek, který dorazil z civilizace odpočatý a tak se vrhnul na vysílání.  V osm ráno ale definitivně ukončil činnost a s číslem spojení 240 vyrazil k domovu. Opět jsem zasedl k zařízení. Pásmo dopoledne ožilo a tak jsem udělal několik pěkných spojení do DL a SP. Původně měl dopoledne ještě dorazit Pepa OK6OK, ale to mu bohužel nevyšlo. Kolem poledne přišel opět Mirek ZM a tak jsem mu předal štafetu s číslem spojení 274. Zbytek závodu již patřil jemu. Nakonec to dotáhl na 322 QSO. No rekord to není, ale s přihlédnutím k technickým problémům a pod. to není špatný výsledek.

Původně jsem měl obavy, jestli budeme mít dostatek lidí na složení stožáru. Nakonec se ukázalo, že to byly zbytečné starosti. Na závěr dorazil nejen domluvený Láďa, ale kromě Petra PPC i Honza a Pavel. Takže na balení nás bylo dost. A protože i počasí přálo, měli jsme sbaleno asi za hodinku. I s vykládkou v radioklubu jsem stihl dorazit o půl osmé večer do práce. Takže i časově to byl pohodový závěr.

Děkujeme všem za spojení  budeme se těšit na slyšenou o UHF contestu.
 

Technika:

Band RIG PA ANT
144 MHz R2CW budič + PA 2x GI7BT - 600W ANT 2x 10el DK7ZB
       

Výsledky:

Band QSO Points ODX
144 MHz 322 86334 IQ5NN,785km
       

 


předseda
28.9.2016