předchozí další 

A1 Contest, SvinecPrvní listopadový víkend. Trochu nesportovně jsme vyloučili Dlouhé Stráně a jeli z našeho Svince. Operátorsky - všichni telegrafisté, Mirek OK2ZM a Ika OK2PMJ a předseda Jirka, teď už taky telegrafista - udělal krásných 14 QSO. Petr OK2PPC s Honzou pomohli postavit pracoviště.
Začátek vypadal slibně, závod jsme zahájili s cílem dosáhnout 280 spojení, což je klubovní rekord na A1 contestu ze Svince. Jenže, pár minut před začátkem závodu se PA začal chovat divně, nebyla pára. Po rozebrání konce a hodinovém bádání našeho jediného elektronika specialisty bylo jasno. Proražený tranzistor BDX34 pro předpětí mřížky elektronky. Díky Petrovi, který si udělal druhý výlet na Svinec a přivezl nářadí i nátradní polovodič, Jirka koncový stupeň zprovoznil a s dvouhodinovýn zpožděním jsme konečně začali vysílat.

------------------------

Samotný závod: podmínky průměrné, počet stanic se zdál lehce podprůměrný. Přesto po celou dobu závodu byly nové stanice ke QSO. Celkový počet spojení i bodů letos nebyl nijak zářivý. Částečně naším dvouhodinovým výpadkem a taky, podle mě, jsme málo jeli na výzvu.

------- Technika ------

2m - R2CW + budič + PA 2x GI7BT - 600W , ANT 2x 10el DK7ZB + LNA MGF1302

--------- Výsledek -------

212 QSO, 66146b., ODX:IZ1ESM/1, 852km.

------------------------

Bonus - konečně, konečně jsme (Petr se svým křovinořezem) posekali zbytek trávy a část roští kolem stanoviště. Hned vrchol Svince vypadá lépe.

------------------------

Díky všem, kteří přijeli a pomohli.


Ika, foto Honza
7.11.2013