předchozí další 

Krajské kolo soutěže dětí a mládeže v radioelektronice


Pořádáno za finanční podpory Města Nový Jičín

Soutěž pořádal náš radioklub v sobotu 11. dubna v prostorách SVČ Fokus. Zúčastnilo se 20 mladých elektroniků, těch nejlepších z okresů Nový Jičín a Opava. Připojili se i 3 závodníci ze Vsetína, kterým se soutěž počítá jako jejich vlastní oblastní kolo včetně vlastní nominace na celorepublikový závod.Zahájili jsme v 9:00 disciplínou "test teoretických znalostí", limit 45 minut. Nejmladší se s testem nemazlili, byli hotovi za 20 mi. Zkušenější nepospíchali, podumali (taky měli obtížnější otázky) a víc kontrolovali, tak to má být. Plného počtu bodů (40) dosáhl jediný závodník.
---------------------
v 10:00 následovala praktická část - zhotovení soutěžního výrobku, limit 3 hodiny. Tématem letos byla zapojení s LED diodami. Kdo chtěl získat maximum bodů, musel odevzdat výrobek nejen funkční, ale precizně provedený. Nejstarší pracovali bez osazovacího schématu a rozložení součástek si museli odvodit. Porota byla přísná, nejvyšší počet bodů byl 58, plných 60-ti nedosáhl nikdo.
---------------------
Poslední disciplínou byl domácí výrobek. Byly znát velké rozdíly mezi závodníky v každé jedné kategorii (pravda, nemají všichni doma stejné možnosti a podporu). Rozhodně ty nejzdařilejší výrobky zasluhují velkou pochvalu, závodníci jim doma museli věnovat opravdu mnoho času a úsilí.
---------------------
Bonus - Pavlova ukázka elektromobilu Škoda Roomster, osazení pohonné části - firma EVC.
---------------------
Výsledky za naši oblast             Výsledky společně se Zlínským krajem
---------------------
Blahopřejeme medailistům. Vítězové v každé kategorii postupují do celostátního kola.
Děkuji všem, kteří se na pořádání podíleli.

Zvláště pak Městu Nový Jičín za finanční podporu celé akce.

---------------------
Ztráty a nálezy - vesta.
 


Ika Mika
11.4.2015