předchozí další 

Den rekordů 2011, Dlouhé Stráně.


Víkend 3. a 4. září, Jeseníky, Dlouhé Stráně, 1350 m.n.m. Jeli: Mirek OK2ZM, Jarek OK2BFO se Štěpulou, Jirka OK2VWN, Ika OK2PMJ. Odjezd z N.J. 8:50, 10 min před plánem, to se nám ještě nestalo. V 11 jsme na Staré Poště v Loučné, kde jsme se posilnili, vaří tam vlastní pivo – Václava :) ale jídlo trochu podražili :(. Před jednou jsme nahoře a začínáme rozbalovat.Při práci pomohli i naši hosté, rodiče OK2ZM takže chvíli po třetí hodině máme 2m pracoviště postaveno. V 5-ti lidech na jedno pásmo, to je jiné kafe než ve třech na 7 pásem, konečně jsme taky našli čas na použití Laďova zlepšováku při kotvení lan.
---------------------------------
Co jsme nečekali, byl nebývale velký turistický ruch na horní nádrži. Cyklisté, in-line bruslaři, turisté i maminky s kočárky. Není divu, v zimě byla uvedena do celoročního provozu v areálu Kouty nová sedačková lanovka na nedalekou Medvědí horu. Můžu jen doporučit, přece nechceme mít tak výjimečný kopec jen pro sebe ;). Já nechal brusle doma :(, ale Jaromír se Štěpulou si s sebou vzali kola a rozhodně nelitovali!
---------------------------------
Ze soutěžního hlediska : dosáhli jsme slušných ... QSO, největší podíl na výsledku mají Mirek s Jarkem. Všichni operátoři jsme pocítili zvýšenou úroveň rušení, částečně způsobenou dvěma blízkými stanicemi částečně relativně velkým ziskem ANT předzesilovače. Na telegrafu výrazně pomohla novinka - klíčovač winkey, kterou postavil Jirka den před závodem. Prý: Drobnost, za hodinku jsem to měl :).
---------------------------------
Noční zážitky. Obloha jasná a čistá, jakou jsem už mnoho let neviděl, mléčná dráha přes celou oblohu, Jarkovým dalekohledem jsme skoro viděli novou supernovu u Velkého Vozu ;). Škoda, že takové představení můj compact nezachytí v plné kráse, ale něco máme. O nočních manévrech ozbrojených složek se rozepisovat nemůžeme ;), ale byli jsme u toho!
---------------------------------
Technika:
2m - R2CW + budič + PA 2x GI7BT - 600W , ANT 2x 10el DK7ZB + LNA MGF1302
---------------------------------
Výsledek:
494 QSO, 151000b., ODX:F5SE/P 950b.
---------------------------------
Celkově: dobré podmínky, dostatečný počet operátorů na pásmo, slušný výsledek, nádherné počasí, sport, gulášek od jedné maminky, buchty od druhé, ... Co víc jsme si mohli přát ?


Ika Mika
7.9.2011