předchozí další 

ROB, Mistrovství ČR, klasická trať.


Závod pořádal oddíl ROB Bílovice dne 27. a 28. srpna v obci Suchý na Drahanské vrchovině. Za náš radioklub se mistrovství zúčastnili: Jaromír, Jirka, Štěpán a Ika. Byl to náš první liškový závod po roce, takže naše časy tomu odpovídaly, holt není trénink, nejsou výsledky. Přesto jsme přivezli dvě medaile!!

Fotili jsme málo :(, pokud budou fotky z ostatních oddílů, doplním.Pořadatel disponoval velkým týmem a dostatečnou technikou, proto si mohl dovolit po oba dny závodů postavit obě tratě – 2m i 80m – a kategorie do nich rozdělit. Hustota závodníků na dohledávkách kontrol tak klesla téměř na polovinu, což je pro závod přínos.

Sobota dopoledne: klasika
Jaromír, Štěpán, Ika : 2m
Jirka: 80m
Běželo se na mapě Boudy, terén krásně (z pohledu závodníka nepříjemně) členitý, k do sledoval mapu a přemýšlel, ušetřil si spoustu zbytečných přeběhů hlubokými údolími.

Sobota odpoledne: sprint
ale Jarek nás nepřihlásil, tak jsme museli odpočívat u vody a piva :).

Neděle: klasika
Jaromír, Štěpán, Ika : 80m
Jirka: 2m
Mapa Chmelík, menší převýšení, na 2m trati mátla 4-ka, schovaná za kopcem , cílový doběh do kopce :(.

Výsledky zde

Závěr:
Já byl spokojen se vším, od ubytování a stravy až po vlastní závod. Co by ale sneslo zlepšení je počet bodů, které jsme domů přivezli. Nechce to nic jiného, než trénink techniky a u některých i fyzičky. Takže závazek - ještě letos využít hezčího počasí do poloviny října a uspořádat konečně náš okresní přebor! Pochvala patří Štěpánovi, který přivezl obě medaile, zejména za dobře zvládnutý závod na 80m s ne zrovna lehkými kontrolami.


Ika Mika
7.9.2011