předchozí další 

Polní den 2009 - Svinec


PD proběhl jako relaxační akce. Termínově totiž spadnul do období pro náš region smutně proslulého, a mnoho členů RK se namísto přípravě PD musela věnovat odstraňování následků povodní. Ale o tom už bylo všude dost, zpátky k našemu závodění. Počtem puhublý operátorský tým naštěstí posílili naši hostující členové Oskar OK2VAZ a Karel OK2PM, jinak by to byla pohroma.V dostatečném počtu aut (Oskarova dodávka uvezla hodně) i posádky jsme rozbalili všechna stanoviště vcelku bez zpoždění do závodu. Jediný zádrhel - nevydržela a praskla jedna trubka zvedací jehly. Měli jsme veliké štěstí, že to bylo v samém začátku zvedání, a kluci stačili chytit ANT do vlastních, jinak by bylo po ní. No, vypadá to, že starý stožár už není dost dobrý ani na tu jehlu :-(.
-----------------------------------
Znatelně chyběli závodníci "dravci" jako Mirek nebo Jaromír. Tady se na povodně vymlouvat nemůžeme, zvlášť na 2m byl znát relaxační přístup operátorů. Mně, přiznám se, taková varianta není proti mysli, ale až se nám vrátí VO z ciziny, bude kartáč :-). Dobré jméno radioklubu ale podrželi Oskar na mikrovlnách a Karel na 70cm. Příště je zase rádi uvítáme.
-----------------------------------
PD z pohledu rušení byl standardní, brutální rušení jako v posledním závodě se již nekonalo a "běžné" rušení , které se projevuje nemožností seriozně pracovat se stanicemi na východ od našeho QTH, na to jsme si za poslední roky již zvykli. Máme bohužel tu smůlu, že naše QTH leží v oblíbeném západním směru většiny BIG GUNS v okolí a pokud jedou s fixními směry a "přiměřeným-rozuměj set wattovým" výkonem, tak naše technika opravdu nemá šanci odolat. Otázkou je jestli opravdu uděláme upgrade na lepší zařízení, protože pokud budeme používat odolné transvertory, tak je již jen krůček k použítí více PA do více směrů a potom i naši sousedi asi budou mít pocit, že je na pásmu "poněkud těsno". Takto stačí jen otočit anténou a je to o mnoho lepší.
-----------------------------------
Pozitiva - technika! Nový PA na 70cm - zatím jen lehce nad 100W ( umí i 450W ), potom potěšil test nového transvertoru na 9cm. Jen dvě spojení, protože následná bouřka ukončila další pokusy. Pro ověření funkčnosti to stačí a spánkový deficit (OK2VWN) získaný při stavbě transvertoru se určitě vyplatil (kolektivu:-).
-----------------------------------
Výsledky : dodám brzy.
-----------------------------------
Na konci jsme trochu zmokli a museli s balením čekat na konec bouřky, ale to by snad nebyl správný závod, aby se neozvalo počasí. Jinak pohodový závod. Zbytek víkendu bylo nádherně a tak grilovací i čepovací aparát fungovaly nepžetržitě, co do počtu účastníků taky bohatá akce : Jirka 2VWN, Oskar, Karel, Petr 2PPC, Pavel, Láďa, Honza, Ika 2PMJ, a další hosté, všem díky.


OK2VWN, OK2PMJ
9.7.2009