předchozí další 

Podlahová brigáda


Co zažil o červových povodních náš liškař, Šperla, nikomu nepřeju. Ani psát to nebudu. Ale potřeboval vybetonovat zničenou podlahu v obýváku. Plán: v sobotu 15.7., ještě do odpoledního deště namíchat a odvézt 5 kubíků perlitobetonu jako základ podlahy.Přišli předseda, Laďa, Pavel, Honza, Ika, a marod Petr poslal náhradníka - synka Honzu, už chalp jak hora, teď mě napadá, jak to, že z něj neště němáme radioamatéra ? :-). Takže rukou bylo dost, K tomu 2 míchačky, kolečka a ostatní potřebné.
---------------------------
Drobný problém s třífázovým napojením míchaček vyřešili kluci ve chvilce, jsou to profíci, v práci za to berou nemalé peníze :-), a mohli jsme začít. 2 chlapi u míchaček, 2 vozili, 2 helfři, Šperlův tatík stahoval do roviny.
---------------------------
Za 3 hodiny bylo hotovo. Šperla to měl dobře nachystané. V celé šíři jeho starostí po vytopení domu to byla drobná pomoc, ale snad potěšila, nás tedy ano. Bylo o nás dobře postaráno, žízeň nebyla, maminčin gulášek skvělý.
---------------------------
Podobnou brigádičku musíme ještě zorganizovat u Ladi na zahrádce, ten má zase utržený břeh, položené ploty, no, radostné to nebylo.. Ale, bude líp :-).


Ika Mika
31.7.2009