předchozí další

Mistrovství ČR v ROB, Bečov nad Teplou

Daleko, až u Karlových Varů, od nás tak 5 a půl hodiny cesty autem leží Bečov nad Teplou, s gotickým hradem a barokním zámkem s unikátním relikviářem sv. Maura. Tam se konalo Mistrovství ČR v ROB. Jarek, coby liškový kontest manažer nezaspal a s předstihem zorganizoval tým, přípravu i samotný výjezd.

Jeli jsme v pěti - Jarek, předseda, Lukáš, Štěpán a Ika. Lukáš teda za svůj oddíl HVS. Odjezd v pátek 16:30, Jarkovou Oktávkou, svižně po D1, pražském okruhu, další dálnici až do Nového Strašecí, pak jedno bloudění na objížďce (člověk aby měl dvě GPSky a ještě k tomu papírovou mapu..) a v 10 hod večer jsme v cíli. Ubytování jsme měli v tělocvičně, levně, přímo v Bečově a do centra závodu jsme se pak vozili autem.
--------------------------------
Mistrovství proběhlo ve dvou závodech, oba na klasické trati, na jedné velké mapě (A3, 1:15000), terén členitý, dostatečná síť cest, mnoho kamenů a skal, dobrá průběžnost lesem. Velice hezký prostor pro závod. V lese pro každý závod celkem 8 kontrol, rychlá i pomalá sada. Byli takoví, kteří s tím měli problém :(.
První den dvoumetr. Měli jsme štěstí, vypršelo se přes noc, během dne pak ani kapka. Start v údolí, na věrohodné zaměření jsme si museli vyběhnout až na hřeben kdo spoléhal na signál z dolíku nebo uprostřed svahu, se zlou se potázal, protože terén byl nejen členitý, ale i mokrý. Nejlepší výsledek jsme vybojovali v kategorii M40 : Ika stříbro a Jarek 5. místo.
Druhý den osmdesátka. Ráno venku teplota 2°C, v tělocvičně o trochu víc :). Takže posnídat, pak dostal Štěpula od Iky školení, jak se vyvarovat zbytečných chyb (Štěpula posledně nestihl doběhnout v limitu) a mohli jsme vyrazit autobusem na start. Protože mapa byla velká (spíš dlouhá) startovalo se za dvou míst. Silnější kategorie pak běžely přes celou mapu, zbytek jen přes část. Výsledky : Nejlépe dopadl Lukáš (9.) a Štěpula (14.) jediní z nás se všemi kontrolami. Nejhůře v rámci svých možností „školitel“ Ika. Ta nejhloupější chyba - záměna hledaných kontrol.
Výsledky závodu (neoficiální) k dispozici na stránkách ARDF.