předchozí další 

Mistrovství ČR dětí a mládeže v rádioelektronice


Ve dnech 17-19. května se v Hradci Králové konalo Mistrovství republiky dětí a mládeže v rádioelektronice. Náš kraj reprezentovali vítězové krajského kola této soutěže, které pořádal náš rádioklub:

v kategorii mladší žáci - Štěpán Ondřej (Frenštát p. Radhoštěm),
v kategorii starší žáci - Paloušek Robin (Nový Jičín)
a v kategorii mládež - Herudek Lukáš (Opava).

Vzhledem k tomu, že v posledních letech jsme coby Moravskoslezký kraj tuto soutěž vyhráli, odjížděla naše výprava s mírným optimismem a lehkým očekáváním nějaké té medaile. A jak to dopadlo ? No jako obvykle. Pečlivá příprava se vyplatila a tak můžeme gratulovat našim reprezentantům k vítězství v soutěži krajů. Moravskoslezský kraj je popáté v řadě mistrem republiky.

Vítězství v soutěži krajů je samozřejmě podloženo kvalitními výkony jednotlivců v svých kategoriích. Takže se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu.

Kategorie mládež: Lukáš Herudek - 1.místo
ve starších žácích: Robin Paloušek - 1.místo s náskokem skoro 20ti bodů,
v kategorii mladších žáků Ondřej Štěpán 6.místo

Jen drobná chyba (která bohužel způsobila nefunkčnost výrobku a tím ztrátu 30ti bodů) odsunula Ondřeje na tuto šestou pozici. Nebýt jí, měl by také svou medaili - stříbrnou.

Výsledková listina.

Celkově velmi úspěšné zakončení soutěžní sezóny ve školním roce 2011/2012. Našim borcům gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.
předseda
14.6.2012