předchozí další 

Telegrafní A1 Contest, 7-8.11. 2009


Prvotní plán, do poslední chvíle otevřený, byl - Dlouhé Stráně. Bohužel horní část přístupové cesty zůstala pro sněhovou vrstvu neprůjezdná, tak jsme zatlačili slzičku a přepracovali plán. Probleskla i myšlenka, o prázdném Javorníku, ale doma je doma, zvítězil Svinec. Mimochodem, přeplánovali jsme moc rychle a nedůsledně, tolik věcí jsme na kopec snad ještě nezapomněli.Účast : Mirek OK2ZM a Ika OK2PMJ jako operátoři, a Jirka OK2VWN, Petr OK2PPC, Max a Honza. Na telegrafní závod a podzimní studené počasí, slušná. Ikdyž, ošklivě bylo jen v sobotu, v neděli se mlha roztrhala a téměř celý den jsme měli modrou oblohu.
------------------------------------
Vlastní závod. Já osobně jsem si telegraf vychutnal, přece jen asi do závodu vyjede méně stanic protože jsem necítil žádnou tlačenici na pásmu, vždycky se našlo volné místo pro výzvu, Rušení nebylo kritické. Pokud člověk odsměroval od Beskyd, kde sedělo blízko několik silných stanic, a naše hlavní směry nejsou na Beskydy, neměli jsme problém.
------------------------------------
Technika stejná:
2m - R2CW + budič + PA 2x GI7BT - 500W , ANT 2x 10el DK7ZB + LNA MGF1302
Předběžný výsledek:
274 QSO, 86 000 b., ODX I1BPU/2 844km.
------------------------------------
Šifruje BUG. Pravda, dostali jsme tak šanci oprášit ruční telegrafní klíč, ale ruka už není zvyklá na takové dlouhé ruční vysílání, naštěstí, při dávání z paměti BUG nezlobil tolik, takže výzvy jsme ťukat ručně nemuseli. Mirek vyzkoušel DX-cluster, prozatím spíš v teoretické rovině, ale do prvního subregionálu už se bude hodit.
------------------------------------
Už několik let mluvíme o soupisce materiálu na závod, já vím, mladíci jako my, s naší pamětí, to přece nemají zapotřebí, ale, má to svoje ALE. Že jsme nemohli bez spojek sestavit anténu, protože jsme je nechali doma, no dobře, stane se, ale zapomenout štamprlata ? To se nám ještě nepovedlo! Být to na Dlouhých Stráních, 150km od radioklubu, tak jsme namydlení. Teď myslím ty anténní spojky :-), to bychom izolačkou nepořešili.
------------------------------------
Tipy pro příští závod :
• modul pro klíčování z PC
• že by konečně KJT Log ?
• soupiska materiálu
• s předstihem rozchodit WiFi připojení od Kuby, dokud se na to tváří souhlasně
------------------------------------
Tipy se nám hromadí do fronty, hromadí, a zatím z ní neubývá, ale tak to chodí v létě, kdy není času nazbyt. Za dlouhých a chladných zimních večerů, v teple radioklubu, je všechny zrobíme, nebo se pletu, chlapi ?


Ika, Max
10.11.2009