předchozí další 

VHF Contest - Den rekordů 2009


Kam pro rekord na Den rekordů ? Přeci mezi Mravenečník a Vřesník, na Dlouhé Stráně. A povedlo se ? V podstatě ano. Počtem QSO jsme náš rekord na VHF contestu z roku 2006 nepřekonali, ale bodovým ziskem 163546 bodů ano. S oslavou ale raději počkáme, až jak bude výsledek vypadat po zohlednění chybovosti.Jeseníky o víkendu 4.-5.9. nepotvrdily rčení o nejhezčím a nejstabilnějším počasí na horách zkraje září. Aspoň z počátku ne, mlha, mrholení, vítr, teplota kolem 8°C. Ale my jsme zvyklí. Počet účastníků zájezdu: 3 - Mirek OK2ZM, Jirka OK2VWN a Ika OK2PMJ. Pro jednopásmový závod dostačující sestava, ale, jak se ukázalo, pro postavení a položení antény ve větru již nikoli.
------------------------------------
Technika stejná:
2m - R2CW + budič + PA 2x GI7BT - 500W , ANT 2x 10el DK7ZB + LNA MGF1302
Předběžný výsledek:
512 QSO, 163546 b.
------------------------------------
Největší operátorský podíl Mirek a Jirka, nejdelší QSO 957 km, několik pěkných prefixů jako F, PA, ... Podmínky se zdály trvale dobré po celou dobu závodu, naše nejdelší spojeni dělal Mirek v poslední hodině. A poslední dobou diskutované rušení ? Na Dlouhých Stráních, jako tady pokaždé, bez větších problémů. Nejbližší stanice OK2TT asi 8 km vzdušnou čarou a téměř jsme o něm nevěděli. Doufáme, že s našimi 400 W jsme ani my pro něj nebyli vážnější problém.
------------------------------------
Nepovedené kousky:
Ika(to jako já) lehkomyslností způosbil škodu na předsedově skoro novém autě, spadla mu stožádová trubka z autozahrádky, urazila kousek zpětného zrcátka a lehce se pošramotila :-(.
Při pokládání ANT jsme nedomysleli vůli kotvení a značně jsme ohnuli další dvě trubky jehly, používané i jako mikrovlnný stožár. Tímto je defakto po mikrovlném stožáru.
------------------------------------
Druhou polovinu neděle již počasí přálo, polojasno, tepleji, elektrárenští túristé a cyklisté, i pár borůvek jsme našli.
------------------------------------
Samostatnou kapitolou je propan-butanová bomba se směsí B. Zatím ještě nevíme, co a k čemu směs B je, jistě ale není použitelná pro teplomet. Z bezpečnostních důvodů raději ani nebudu uvádět, co všechno jsme pro rozběhnutí teplometu udělali a riskovali, ale všechno bez úspěchu.
------------------------------------
Úkoly pro příště: nepospíchat, raději s rozmyslem, kobercovku můžeme koupit dřív, než 10 min před odjezdem. Jinak úspěšná akce, příští měsíc se těšíme znova do Jeseníků.


Ika Mika
7.9.2009