předchozí další

MČR v ROB, Svitavy

Soutěž pořádal pardubický oddíl 15.-17.6. Běžel se sprint, krátká trať a klasika. Centrum bylo v základní škole ve Svitavách, sparťanské spaní v tělocvičně s neodmyslitelným soupeřením o WC a sprchy :), ale dobré. Prostor závodů v mírně zvlněném terénu SSZ od města, dostatek cest a dobrá průběžnost lesa (to bychom si přáli i u nás). Za náš oddíl bojovali: Jirka G., Šperla, Honza a Ika.

Sobota dopoledne, sprint na 80m.
Tento typ závodu se mi líbí. Trať krátká, stavěná na 15 min vítěze, ale užijete si na ní až 12-ti kontrol. Výzvou jsou 12-ti vteřinové relace, fakt se nenudíte, jste rádi, že signál vůbec stihnete zaměřit. Kontroly byly s malým lampionem, a přestože umístěné slušně v otevřeném lese, byly překvapivě snadno přehlédnutelné.
Mapa 1:5000, ale tu potřeboval málokdo. (Doprava na start/cíl vlastními auty.)

Odpolední krátká trať na 2m.
Celkem 8 kontrol. Mně osobně v terénu scházely kopečky, ze kterých bych se mohl spolehnout na měření. Naopak předsedovi, jak říkal, kopce vůbec nechyběly :). Mapa 1:10000. Mapa na všech závodech byla na tvrdším papíru, mnohem lépe se s ní pracovalo.

Nedělní klasika, 80m.
Prostor podobný jako v sobotu, ale větší, mapa 1:15000. Celkem 9 kontrol, z toho 2 za majákem, hezké. Díky chybkám favoritů se na nás v kategorii M50 usmálo štěstí a máme stříbro. A kdyby se Ika neflákal na maják, bylo by to ještě lepší.

Stravovali jsme se sami a tak jsme poznali i samotné Svitavy. Doporučujeme restauraci a pivovárek "Na kopečku". Jídlo dobré, porce velké, k tomu 4 druhy vlastního piva.

Dostali jsme zabrat, ale proto jsme jeli. Nejtěžší to měl Honza v kategorii M20, ale nevzdal to. Limit nelimit, zaplatil si všechny kontroly a taky je udělal. Za všechny lišky a slušný čas zaslouží uznání i Pavel s Jirkou. I když jsme neobsadili zrovna přední pozice, náš cíl, neztratit kontakt s liškou, byl splněn. A "není malých cílů", říká klasik :).