předchozí další 

VHF contest, Svinec


Víkend 5.- 6. září, Beskydy žijí Beskydskou sedmičkou, ale my jsme bokem, na Svinci, 546 m.n.m. Operátorsky méně početná sestava, ale nevadí, závod je jednopásmový. Zúčastnili se předseda Jirka OK2VWN, Laďa, Petr OK2PPC, Karlos, Honza, Pepa OK6OK, Ika OK2PMJ.Odjezd z radioklubu v 11:00 a už ve 14:00, dvě hodiny před začátkem závodu, stojí pracoviště připraveno, včetně proměření ANT sestavy (předseda), protože jsme dávali do pořádku (předseda) kabeláž. PSV = 1.012. Výborný úvod.

Závod.
Z 24-hodinového závodu jsme odjeli (předseda) asi 14 hodin. Z toho 2 hodiny Pepa, OK6OK, ostatní nic :(.
Stanic dostatek, nejlépe to na jih, na západ jen průměrně. Protože severním směrem nestojí v cestě hradba hor, točili jsme (předseda) i na Skandinávii, ale QSO jsme se nedočkali, škoda. O to víc potěšila Ukrajina, přesně bokem ANT :).
Technika stejná : TCVR R2CW, budič, PA 2x GI7BT (600W), ANT 2x 10el DK7Z

Výsledek:
258 QSO, 60000 bodů. Evidentně jsme závod odjeli v odpočinkovém tempu. Někteří (předseda) nesouhlasí a já se jim nedivím.

Počasí v celku vyšlo, za celý víkend jen pár kapek, jinak polojasno, teplota lehce pod dvacítkou, ke konci silnější vítr, ale skládání ANT to nijak nezkomplikovalo.

Suma sumárum, měli jsme (předseda?) na víc.

Důležité - zjistil jsem, že po zapnutí osvětlení v karavanu (bodovky 12V), stoupne šum na pásmu 144MHz o 2S!!!! Nutno použít klasickou zářivku. JG


Ika Mika
7.9.2015