předchozí další 

Kysucký pohár ROB


Konal se 27. a 28. června v Klokočově (SK) kousek za hranicemi, od nás hodina cesty. Jeli Jirka, Honza, Ika. Škoda, že nás nemohlo víc, závod stál za to. Odjezd v sobotu 6:00, Jirka, chudák, hned z noční :(. Honza jel na lišku poprvé, ještě netušil, co ho čeká ;).Sobota dopoledne - klasika 80m
Na mapě "Černá Ostravice" na české straně. Terén velice členitý, beskydský, ale převýšení nebylo hrozné. Honza vynechal jednu kontrolu, aby stihnul limit, což se povedlo. Honzova trasa. Pozávodní rozbor ukázal naše velké mezery v zakreslování do mapy. U mne nepřesnost, Honza kreslil jen jakési blechy a Jirka neměl nic, protože si omylem vzal smazávací fix.

Sobota odpoledne - sprint 80m
Jirka ho vynechal, musel dohnat spánkový deficit. Musím přiznat že jsem podcenil teoretickou přípravu, teprve hodinu před závodem (díky Jitko!) jsme se dozvěděli technické detaily sprintu, například co je "S" kontrola, a že relace je 12 vteřin. To potrápilo hlavně Honzu, vůbec se nedivím, na prvním závodě taková zrada, ale v celku si poradil. Terén byl strmý, závod intenzivní, přesto, že jsem udělal pár chyb, užil jsem si ho. Moje trasa

Neděle - foxoring 80m
Foxoring je kombinace orienťáku a lišky. Závodník hledá přibližné místo kontroly podle mapy jako na orienťáku. Teprve tam je slyšet slabý signál vysílače a ten se dohledá rádiem.
Novinka pro všechny tři. Celkem 10 kontrol, Jirka vynechával jednu, já dvě. Start i cíl v Sudoparku. Terén drsný, strmé svahy, mnoho zářezů. Kontroly rozmístěné rafinovaně, bylo třeba opravdu přemýšlet nad pořadím, aby člověk neběhal nahoru dolů. Taky se pokazilo počasí, kluci běželi skoro celý závod v dešti, já půlku. Další zradou bylo místy velice tupé, někdy až nerozeznatelné minimum na feritku. Moc by mě zajímalo, jestli jsem se s tímto problémem potýkal sám. Jirkova trasa.

Výsledky
klasika       •     sprint       •     foxoring


Ika Mika
28.6.2015