předchozí další 

Noční ROB, Březina, Moravský kras


První republikovou liškovou soutěž v roce pořádal oddíl SK Radiosport Bílovice v Moravském krasu. Noční a dlouhou trať. Přihlásili jsme se jen na noční. Na dlouhou trať jsme zkrátka neměli. Někdo fyzičku, jiný odvahu, další čas. Prostě standardní výmluvy :(.Byl to krátký výlet, bez noclehu, odjezd 16:30, návrat 01:30. Jeli jsme ve čtyřech - Jaromír, předseda, Šperla, Ika. Carlosovi na poslední chvíli překazily závod povinnosti. V 6 večer se prezentujeme v centru závodu, pak hodinová teoretická příprava v místní hospůdce s Jirkou Janků. Nemilé zjištění - Jaromírova plotýnka se cestou rapidně zhoršila, k závodu nenastoupí :(.
-- --- . -- --- . -- --- . -- --- .
Start prvního v 21:00, teplota 9°C, jasno a na obloze Měsíc v první čtvrti, ten pomůže při orientaci. Ve 22:05 už je v lese i Pavel, který startoval mezi posledními. Závod je krátký, před půlnocí jsou všichni závodníci v cíli. Vítěz v M20 má čas 32 minut se všemi kontrolami.
-- --- .   -- --- .   -- --- .   -- --- .   
Celkově - nějaké body jsme vybojovali, medaili ale ne. Dnes večer však šlo o něco jiného. Předseda Jirka tímto závodem poskočil v kariéře závodníka ROB do dalšího levelu - všechny kontroly v limitu, tzn. III. VT a získaných 8 bodů - pochvala. Je jasné, že z tohoto standardu už nesleví, příště půjde o level "přivézt medaili". Pavel měl díky originálně zvolenému pořadí kontrol o něco horší čas, ale hlavní je, že dneškem (aspoň všichni doufáme) znovu naskočil na cestu aktivního závodníka. Pavel 12. místo, 9 bodů.
-- --- .   -- --- .   -- --- .   -- --- .   
Z mého pohledu: Dostatek cest v prostoru, jen se dívat do mapy, reflexní kontroly krásně viditelné, jen se rozhlížet, rozložení kontrol jednoduché, jen přemýšlet :). Zkrátka k pořadatelům mám jenom chválu. Zato já jsem byl kompletně nepřipraven. Trénink jsem ignoroval a tak jsem neměl poznačenu frekvenci vysílačů, hledala se v nočním kraválu na 3,5 MHz opravdu špatně. Ke startu jsem přišel pozdě, nestihl jsem si ani prohlídnout mapu. Po startu mě překvapilo, kolik věcí potřebuju držet - rádio, mapu, baterku, buzolu, fix - a ruce jen dvě. Priorita byla jasná - rádio a baterka. Naštěstí jsem se v mapě ztratil hned na začátku, tak jsem ji mohl i s tužkou a buzolou schovat do kapsy. Smutné, vím. Pro příště: pořádná čelovka je nutnost a mapník na předloktí s buzolou velice vhodný.
-- --- .   -- --- .   -- --- .   -- --- .   
Musíme vypsat zvláštní cenu za obětavost pro našeho contest managera. Odvezl nás (zadarmo :) na soutěž, 4 hodiny tam čekal, až si v lese užijeme, a přitom sám s bolestmi zad nemohl. Ani to pivo v hospodě si nemohl dát, aby nás bezpečně zase vrátil domů. Je to tvrďák! :).
-- --- . -- --- . -- --- . -- --- .
Na stránkách závodu jsou celkové výsledky v PDF formátu.
Naši borci (pro srovnání uveden i vítěz) se umístili takto:
Por. Jméno Index Čas Kontrol
1. Oma Jakub FTU8002 32:40:00 6
7. Mička Jiří HNJ6501 57:17:00 6
12. Šperlich Pavel HNJ7701 83:09:00 6
13. Geryk Jiří HNJ7401 93:28:00 6


Děkujeme bílovíckým za uspořádání hezkého závodu.


Ika Mika
21.4.2013