předchozí další 

Orientační běh, Bělský les


V předvánoční čas - v sobotu 20. prosince - pořádal ostravský SKOB v Bělském lese 3. závod zimní ligy orientačního běhu. Za náš radioklub se zúčastnil Jaromír, Karlos, Honza (inkognito, pod jménem Šperly, který omarodil), Štěpán a Ika.Počasí vyšlo, na prosinec celkem teplo, i sluníčko zasvítilo, a toho bláta po dešti nebylo zase tolik. Škoda, že jsem kvůli obavě ze zimního počasí nepřihlásil děti z kroužku. Závod byl nakonec pohodový ve všech směrech a líbil by se.

Organizátor mile překvapil velkým počtem kontrol na relativně krátké trati, takže jsme si užili. Potěšilo i další zpestření - "motýlek" s opakovanou (uzlovou) kontrolou. Tak jednoduchá věc, kontroly skoro na dohled, a přesto zamotá hlavu :). Mechanické ražení kleštěmi nám připomnělo, jak se běhalo kdysi. Kontroly malé - tréninkové, ale přesto dobře viditelné, samozřejmě až na ty "špekové" - schované nejčastěji v jámě, potvory ;).

Pro ostraváky je "Bělák" notoricky známý prostor, pro nás nikoli. O to víc potěšilo první místo v kategorii HC, které vybojoval Jaromír se super časem 24 min. Až mě zaskočil, tak já se rozvážně chystám ke startu a co to nevidím - Jarek sprintuje do cíle :). Ostatní naši borci doběhli takto: Štěpula(7.), v kategorii HB Karlos(5.), Ika(11.) a Honza(23.) Výsledky zde.

Pro zajímavost - trasa Karlose (z GPS) a Iky (dokreslena ručně).

Že to byla významná akce, o tom svědčí článek na Novinkách.cz. Z našeho pohledu jsme se závodem byli spokojeni ve všech směrech. O to víc nás mrzí, že jsme nemohli zůstat na vyhodnocení. Děkujeme pořadatelům za pěkně připravený závod.
 


Ika Mika, foto Jarom
23.12.2014