předchozí další 

A1 Contest 2014, SvinecPrvní listopadový víkend, 1. a 2. 11. Ze dvou variant - odvážnější Dlouhé Stráně a přízemnější Svinec - jsme nakonec vybrali tu moji. Zúčastnili se dva operátoři - OK2ZM a OK2PMJ, logistická a technická podpora - OK2VWN, a vydatná výpomoc na začátku a konci závodu - OK2PPC a Honzík.Z radioklubu vyjíždíme s hodinovým zpožděním, trochu ve spěchu. Jedině tak se mohlo stát, že jsme zapomněli dost důležitou část proviantu ;). Jirka se musel z kopce vracet. Ale to byla jediná komplikace, stanoviště máme postaveno hodinu před závodem.

Na Svinec jsme letos vyjeli vlastně poprvé. Vysekali jsme trávu a částečně i nálety - to Petr, vyvětrali těžký vzduch v bunkru, promazali i vyměnili zatuhlé zámky. Z tohoto pohledu byl Svinec správná volba.

Nejspíš trochu unaveni celoročním intenzivním závoděním z Dlouhých Strání jsme A1 Contest pojali odpočinkově. Až na Mirka tedy. Naprostá většina z 203 QSO je jeho, já přispěl jen asi dvacítkou.

V sobotu večer nás, po dlouhé době, potěšila návštěvou Lída, ex OK2PLO. Zavzpomínali jsme, ale spojení si neudělala. Stejně tak Karlos, který se stavil na kole v neděli. A pak máme mít výsledky ;).

Takže naše skóre:
203 QSO, 62872 b., ODX:I2XAV/1, 853 km

s technikou:
2m - R2CW + budič + PA 2x GI7BT - 600W , ANT 2x 10el DK7ZB + LNA MGF1302.

Konec závodu v neděli v 15:00, Kompletně sbaleno máme za 60 min, to je, myslím, rekord. Co teď s časem ?? Petr OK2PPC to za nás vyřešil, přijel s drakem (létajícím :), doma vyrobeným. Pěkné zpestření.

Dík všem zúčastněným. A příště - že by zimní QRP závod ?


Ika Mika
4.11.2014