předchozí další 

MČR v ROB, Svitavy.


Po několika šedých deštivých týdnech najednou skok do slunečného víkendu s oblohou jako vymetenou. Lepší počasí Jirka Janků na svůj republikový liškový závod objednat nemohl.Je sobota 8. června, přijíždíme ráno, hodinu před prvním závodem. Rychle ubytovat, nocleh je pro všechny závodníky v jedné nafukovací hale - praktické a levné. V 9 hod odjíždí první autobus a po malém bloudění nás doveze docela blízko startu, zbytek pěšky.
-------------------------------------------------
Já startuju jako první a v 10:00 už jsem v lese. Obloha sice modrá, ale les je nacucaný vodou, dvoumetr ukazuje, kam se mu zachce, takže každou relaci nepřetržitě měřím a přesto si nejsem jistý, z kterého směru je signál nejsilnější. Na trati je celkem 10 kontrol, 5 pomalých a 5 rychlých, ty svoje mám dneska napsány tlustým červeným fixem, a pomohlo to, tentokrát jsem to nespletl :). Terén - lehce zvlněná rovina, mokré podloží, bažinky, pořád mezi nimi kličkuju, abych si nenamočil nové botky. Mapa je 1:15 000, ale skoro ji nepoužívám, chyba! Do cíle dobíhám jako první, Roman Hrazdil ještě ani neměl zprovozněnou tiskárnu :). Můj čas je 69 minut, stačí na pěkné třetí místo.
-------------------------------------------------
Odpoledne relax, máme dost dobrý tip na hospůdku, kousek od centra závodu, bonus - hospůdka má vlastní minipivovar, několik druhů vlastního piva, jídlo luxusní. U stolu sedíme, jako správní závodníci, nad mapou závodu, rozebíráme chyby a volíme strategii na zítřek.
-------------------------------------------------
V nedělí krátká trať na 80m. Prostor závodu je stejný, počasí stejně krásné, opět plných 10 kontrol v lese, , mapa 1:10000, zase ji téměř nepoužívám (ten chytrý mapník, co mají pardubičáci si musím vyrobit, pomůže.) Čas 36 min, zase třetí místo.
-------------------------------------------------
I ostatní z našeho týmu byli relativně úspěšní. Předseda Jirka nebyl poslední ani na jednom pásmu! :) Na 80m dokonce se všemi kontrolami. Pavel na obou pásmech kousek za středem závodního pole. Což jsou dobré výsledky, oba závodili v prestižní kategorii M20 mezi největšími borci a reprezentanty.
Jaromír v M40 na obou pásmech lehce za středem závodního pole.
A pochvalu zaslouží náš jediný mládežník - Štěpán, v kategorii M14 obsadil 7. a 9. místo, tím přivezl domů vlastně největší počet bodů (protože moje body nejsou kvůli mému přeskočení do jiné kategore vůbec jisté)
-------------------------------------------------
Výsledky :
Sobota 2m
Neděle 80m
-------------------------------------------------
Jiříku Janků, díky za vydařený závod!!!


Ika Mika
9.6.2013