předchozí další 

Okresní soutěž v radioelektrotechnice


Mladí elektronici našeho okresu, v podstatě členové zájmových kroužků elektrotechniky v Novém Jičíně a Frenštátě p.R. (ale soutěž je samozřejmě otevřená každému zájemci!), se sešli změřit své síly v základním okresním stupni soutěže, ve Středisku volného času Fokus Nový Jičín, v sobotu 12. března 2011.Ve třech kategoriích se utkalo celkem 20 soutěžících, což je slušný počet vzhledem k tomu, že zdaleka ne každý okres, takovou soutěž vůbec pořádá. Začali jsme v 9 hodin, skončili v jednu odpoledne.
---------------------------------
Soutěžní disciplíny podle pravidel: přinesený výrobek, test teoretických znalostí a soutěžní výrobek. Tím byly letos : soumraková sirénka pro nejmladší kategorii Ž1 a soumrakový spínač pro starší Ž2 i nejstarší M, kteří si museli poradit bez osazovacího schematu. Sestavení výrobku, s drobnou pomocí nejmladším, se povedlo až na jeden případ do funkčního stavu. Vyplatilo se pracovat pečlivě a dávat pozor zejména na polaritu součástek, což byla dnes nejčastější chyba.
---------------------------------
Mezi přinesenými výrobky zaujaly : generátor funkcí, rádio "Nivea", nebo opravdový elektronkový přijímač. Pochvalu ale zaslouží úplně všechny, i ten zdánlivě nejméně vyvedený měl v sobě velký kus práce začínajícího "inženýra" :).
---------------------------------
Téměř tříhodinové klání ukázalo ty nejlepší v každé kategorii:
Ž1 : Andrej Pala, (NJ)
Ž2 : Ondřej Janovský, (NJ)
M : Šárka Vávrová, (FR)
Věřme, že diplomy a pěkné tematické ceny podpoří chuť a zájem mladých o náš obor.
Celkové výsledky.
---------------------------------
Chtěli bychom poděkovat Středisku volného času Fokus za vskutku dokonalé zázemí a všem organizátorům za věnovaný čas, speciálně řediteli soutěže, Jirkovi OK2VWN, jehož časová i finanční podpora soutěže byla vydatná.


Ika Mika
13.3.2011