předchozí další 

A1 Contest 2010


Zvolili jsme kótu Svinec. Hlavním důvodem byla nutnost opravy magirusu, stejně bychom ani z Dlouhých Strání nezískali dost bodů pro započtení A1 kontestu do mistrovství republiky. Takže v sobotu 6.listopadu sraz v 9:00, sbalení techniky pro vysílání i opravu, a po desáté už jsme na kótě. Sestava : dva telegrafisté, Mirek a Ika, a servisní tým, Jirka, Petr, Jarek a Honza.V jednu odpoledne už je nachystáno závodní pracoviště, poobědváme starojickou pizzu Petr ji přivezl v pravý čas a ještě horkou a můžeme se vrhnout na magirus, kdo neví, tak vojenský teleskopický stožár, v našem případě 12m vysoký. U nejspodnějšího a nejnamáhanějšího dílu jsme posledně přetrhli ocelové lanko, takže nás čeká kompletní rozebrání všech dílů, nepoztrácení a nezpřeházení šroubů a kladek, očištění od staré zaschlé vazeliny, promazání, a to nejhorší, opětovné smontování do funkčního stavu.
----------------------------------------
Odhad byl 2 hodiny, skutečnost 4, smontování probíhalo celé za tmy, přesto bylo úspěšné. Hlavní příčina ale zůstává neodstraněna, je to shromažďování vody ve spodním díle :(.
----------------------------------------
Samotný závod obstarali Mirek a Ika, je trochu škoda, že jsme nezapojili další operátory, kteří se sice na telegraf necítí, ale o body nám tentokrát tolik nešlo, závod pro ně mohl být dobrým telegrafním tréninkem!
----------------------------------------
Technika:
2m - R2CW + budič + PA 2x GI7BT - 600W , ANT 2x 10el DK7ZB + LNA MGF1302

Předběžný výsledek:
288 QSO, 87958 km, ODX IK1AZV/1, 977km
----------------------------------------
Primárním cílem bylo samozřejmě odjet naplno poslední závod sezóny, ten je splněn. Ale neméně důležité pro nás bylo, a to se povedlo, zprovoznit magirus, protože na prvním jarním závodě (předpokládáme sníh) bychom se bez něj neobešli!
----------------------------------------


Ika Mika
8.11.2010