předchozí další 

Orientační běh Roštín - Kamínka


Přihlášeni jsme byli za radioklub 4, ale Laďovi do toho přišly jiné povinnosti a Pavel Harleyman, náhradník, se zalekl počasí, takže jsme jeli tři - předseda Jirka, Pavel Šperla a Ika. Škoda, protože ikdyž to zpočátku vypadalo na propršený závod, počasí se za pět minut dvanáct umoudřilo, a na nás za celou dobu závodu nespadla ani kapka (i sluníčka jsme si užili). Do celkového počtu 5 nás doplnili Jirkovi kolegové z práce, Dan a Láďa.Závodní prostor byl u Roštína, necelých 20km JZ od Kroměříže, mapa Brdo (podle, myslím, nejvyššího vrcholu Chřibů), 1:15000, a všichni jednotně jsme běželi v kategorii P5. Před závodem jsem rozdal hodnotné rady našim novým dvěma kolegům, úplným začátečníkům a jakmile přestalo pršet a ukázal se oskárek, vyrazili jsme ke startu.
----------------------
Terén byl sice mokrý, mírně rozbahněný, ale hlavně, že nepršelo. Opravdu hezký členitý terén chřibských vrchů, abych se přiznal, u Kroměříže jsem čekal spíš rovinu. Všichni jsme běželi ve stejné kategorii P5, trochu mě mrzel malý počet kontrol - 7, a že byly většinou jednoduché, na cestě, ale co. Celkově jsme zaběhli výborně, nikdo se neztratil, nepolámal, nejlepší čas za oddíl 59 min, nejhorší 84. Výsledky zde.
----------------------
Dovolím si osobní zážitky : Asi jako trest za pýchu zkušeného závodníka, který přece může rozdávat rady mladším, jsem závod pokazil jak se mi už dlouho nepovedlo :-), ztratil jsem se vlastně ihned po startu. A co jse mi stalo vůbec poprve, musel jsem se pokorně zeptat malého klučiny z H10, kde že to vlastně jsem! Většinou to bývá naopak :-). Střed tratě, až na klouzající botasky bez vzorku a chybějící kondici, byl v pohodě. A nakonec ještě jeden kufr u předposlední kontroly, jakoby mi bylo osm. Prostě jsem téměř 10 minut bloudil nevěda kde jsem, a podle čeho se v mapě najít.
----------------------
Společenská části celé akce.
Ubytování a prostor pro večerní vyhodnocení závodu nám poskytnul Danův táta v rodinné chalupě v Roštíně, a to se vším komfortem, venkovním posezením, pečenými kuřaty a bůčkem, domácím štrůdlem s rozinkami a ořechy, i pozávodní žízeň bylo čím hasit. Táto, děkujeme, jestli bude možnost, zase bych se k Vám rád někdy podíval.
----------------------
Do budoucna bychom mohli VÁŽNĚ uvažovat o založení oddílu OB. Zvlášť, když v Jičíně žádný založen nemáme. Město našeho významu (jak říká předseda), by si to zasloužilo! Při našich schopnostech je nedůstojné, soutěžit pod zkratkou XXY nebo podobnou :-), kterou nás, jako neregistrovaný oddíl, na soutěžích označují. Taky bychom mohli povýšit z turistické kategorie P.. pro příchozí do regulérních kategorií H.. Ten malý počet kontrol mě opravdu zaskočil, vpodstatě jsme si dohledávek vůbec neužili, to by se nám v H21 nemohlo stát :-).

OB Zdar!


Ika Mika
31.5.2009