předchozí další 

Oblastní soutěž dětí a mládeže v rádioelektronice.


V sobotu 18.4. jsme pořádali oblastní kolo soutěže dětí a mládeže v rádioelektronice. Prostory a zázemí poskytlo SVČ Fokus Nový Jičín, přípravu a vlastní organizaci zabezpečili členové našeho raioklubu, rozhodcovský tým doplnili kolegové z hostujících týmů, finanční stránku celé akce pokryly granty města Nový Jičín a Českého Radioklubu. Všem výše jmenovaným děkujeme, bez jejich přispění by soutěž nemohla proběhnout na takové úrovni, pokud vůbec.Po uvítáni opozdilců! a oficiálním zahájení soutěže jsme začali disciplínou 'soutěžní výrobek'. Všechny kategorie měly profesionální stavebnice, mladší žáci (Ž1) impulsní zdroj, starší žáci (Ž2) digitální voltmetr, a v kategorii mládež (M) to byl digitální teploměr. Obě starši kategorie měly stavebnici náročnou, prvotní limit byl proto prodloužen o jednu hodinu.
-----------------------------------
O tuto hodinu měli porotci delší čas na vyhodnocení přinesených výrobků, a bylo, věru, co hodnotit. Mezi přinesenýni výrobky určitě stojí za zmínku číslicové digitronové hodiny pozdější vítězky kategorie Ž2, za které by se nemuseli stydět ani ti nejstarší z kategorie M.
-----------------------------------
Testy teoretických znalostí zvládli závodníci s přehledem, a většinou v čase mnohem kratším, než je limit. Zdá se že testy mohly být o něco obtížnější. Vysokým bodovým ziskem překvapila i nejmladší závodnice, které je letos teprve 8 let!
-----------------------------------
Závěr soutěže. Týmy ze vzdálenějších okresů byly závislé na odjezdu hromadných dopravních prostředků, proto závěr proběhl ve svižném tempu, ale ošizen nebyl nikdo, medailisté si odvezli hezké ceny, všichni soutěžící své povětšinou fungující výrobky a další zkušenosti, všichni, věřím, pěkné zážitky.
-----------------------------------
Vítězové v jednotlivých kategoriích :
Ž1: Zdeněk Kolba, Opava
Ž2: Šárka Vávrová, Frenštát p.R.
M: Daniel Janík, Nový Jičín

Výsledková listina ze soutěže


Ika Mika, foto Petr
19.4.2009