předchozí další 

Orientační běh - sprint ve ŠtramberkuSobota 29. března ráno, mlha, mží, 6°C a do Štramberka se sjíždí stovky běžců na závod OB. Za náš oddíl jedou 3 starší za radioklub a 3 mladí za náš kroužek OB. A já, jako trenér.
----------------
Je to závod krátký, délky tratí od 1 do 2 km, jedna mapa je štramberský lesopark, druhá městečko Štramberk s částí svého vápencového okolí, obě 1:4000. Pro nás je to závod letos první, pro Mirka vůbec první, takže nemáme očekávání, snad jen - užít si krás přírody a historického města.
Centrum závodu je ve sportovní hale u Šipky. Krátká teortetický příprava, zdůraznění nebezpečí (auta, skály) a jdeme na start. Mirek, Štěpán, Jáchym a předseda Jirka startují v první hodině na trať kolem Šipky. Jarek s Karlosem později na trať se startem kousek od arboreta, pak městem, cíl mají na náměstí.
----------------
Ve v poledne už jsme všichni v cíli, výsledky zde, a tady i s mezičasy.
----------------
Mladí běželi výborně. Štěpán běžel na maximum, Jáchym vsadil na zkušenost. Pochvala Mirkovi, jeho první závod a jenom jeden malý kufřík, ale našel se a pořadí kontrol dodržel :). Řada jeho vrstevníků (9 let) běžela jen smajlíkovou trať.
----------------
I staré bojovníky taky musím pochválit. Hlavně Carlose, místo sběrky si odskočil na pivo a přesto má krásný čas 21 min. Myslím, že se závod líbil všem.
----------------
Škoda, že z kroužku nemohlo víc mladých, ale nevadí, napravíme příště - 17. května na Libotíně. Máme to přes kopec, uskuteční se tam klasika OB. Už teď si rezervujte čas, prosím.


Ika Mika
30.3.2014