předchozí další 

Okresní kolo soutěže dětí a mládeže v rádioelektronice


V okrese máme v podstatě jen dva trvale fungující elektrotechnické kroužky, v Novém Jičíně a Frenštátě p.R., oba při domech dětí, Fokus a Astra. Ikdyž každá okresní soutěž je vypsána pro kteréhokoli zájemce o elektroniku, praxe je taková, že se sejdou jen členové fungujících kroužků. Tak tomu bylo i letos, v první jarní den, v sobotu 21.3., kdy se ve středisku volného času FOKUS setkaly týmy mladých elektroniků, jičíňáků a frenštátčanů. Soutěžili samozřejmě jednotlivci.Jako každý rok, soutěž se vypisuje pro 3 kategorie, mladší žáci (Ž1), starší žáci (Ž2) a mládež (M). Naplněny byly všechny tři, ikdyž (M) jen tak tak. A podle pravidel se posuzují 3 disciplíny: písemný test znalostí, soutěžní výrobek (telegrafní bzučák u Ž1, sirénka u Ž2 a M), a donesený výrobek.
Pochválit musíme zejména disciplínu soutěžních výrobků, kde hodnocení bylo velice vyrovnané, a všechny výrobky na 100% funkční. Rovněž donesené výrobky vypovídaly o dobré úrovni soutěžících.
--------------------------------
Vítězové :
Ž1: Šimon Skurka (NJ)
Ž2: Šárka Vávrová (FR)
M: Pavel Moravec (FR)
Výsledky zde (v xls dodáme jakmile to bude možné). O nominaci do oblastního kola ještě není rozhodnuto, bude záležet na tom, kolik dalších okresů se do oblastního kola přihlásí, očekáváme že to budou první 2-3 v každé kategorii.
--------------------------------
A závěrem ? Těm nejlepším blahopřejeme, ostatním soutěžícím přejeme 'vydržet', elektronika je nejen koníček ale zároveň perspektivní obor. A díky těm, kteří pomohli při organizaci, hlavně vedoucím kroužků za celoroční trpělivost.


Ika Mika
22.3.2009